A to wszystko za sprawą mieszkańców Rakowca, którzy wzięli udział w naszym projekcie „Asamblaż – Trzy wymiary kultury” dofinansowanego z MKiDN. Dla każdego, kto lubi aktywnie poznawać dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze proponujemy udział w QUESCIE w Rakowcu, polegającym na podążaniu do wyznaczonego celu nieoznakowaną ścieżką. Uczestnik gry będzie miał do dyspozycji rymowany opis questu oraz ilustrującą go mapę. Na trasie wykona zadania, zawarte w queście, które posłużą do rozwiązania finałowego hasła. Na końcu swojej drogi znajdzie nagrodę w postaci ukrytej w skrzynce pieczęci. Uroczysta inauguracja qusetu nastąpi podczas „Święta Śliwki w Rakowcu” – 24 września. Zdradzamy już teraz, że wśród uczestników gry rozlosowane zostaną nagrody. Śledźcie naszą stronę. Dziś ze Zbigniewem Mieruńskim wierszowaliśmy i rymowaliśmy na całego!!!, który jest także autorem ilustracji w mapie, zobaczcie jakie szykujemy dla Was cuda !!!