IV wieczór z teatrem

Dnia 29.06.2014r. w Świetlicy kulturalno- oświatowej w Rakowcu odbył się IV wieczór z teatrem, który przygotowała Grupa Teatralna „UPS”...

Czytaj więcej: IV wieczór z teatrem

Spotkanie Wigilijne

16.12.2014r. w Świetlicy Kulturalno- Oświatowej odbyło się spotkanie wigilijne z najstarszymi mieszkańcami Rakowca. Impreza została ....

Czytaj więcej: Spotkanie Wigilijne

III wieczór z teatrem

Dnia 09.03.2014r. w Świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu odbył się III wieczór z teatrem, który przygotowała Grupa Teatralna „UPS”

Czytaj więcej: III wieczór z teatrem

II wieczór z teatrem

Dnia 20.12.2013r. w Świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu odbył się II wieczór z teatrem, który przygotowała Grupa Teatralna z Rakowca.

Czytaj więcej: II wieczór z teatrem

Warsztaty scenariuszowe

W listopadzie w świetlicy kulturalno- oświatowej w Rakowcu odbyły się warsztaty scenariuszowe których organizatorem był

Czytaj więcej: Warsztaty scenariuszowe

Zespół Teatralny “UPS ” ponownie zaczyna próby

W lutym 2013r. ZESPÓŁ TEATRALNY „UPS” przeszedł małe zmiany.  Zajęcia aktualnie odbywają się w każdy piątek w godzinach  17.00 – 19.00 w świetlicy kulturalno – oświatowej w Rakowcu, pod okiem instruktora Tomasza Krupy. Nadal głównym celem spotkań jest doskonalenie warsztatu aktorskiego, twórcza praca uczestników oraz praca w grupie. Z pośród form teatralnych przeważa czarny teatr oraz teatr cieni. Ponadto uczestnicy spotkań poza warsztatem aktorskim doskonalą  swoje umiejętności plastyczne poprzez wykonywanie scenografii, rekwizytów oraz aktywnie współuczestniczą w przygotowaniu scenariusza spektaklu.

Mamy nadzieję  że zajęcia te staną się dla dzieci przyjemnością, zabawą i ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu.

Zespół Teatralny "Ups"

- działa z małymi przerwami od 2004 roku w świetlicy w Marezie. Nasz teatr jest przede wszystkim pomysłem na pracę wychowawczą z młodzieżą o różnych temperamentach i różnym stopniu zdolności. Doskonalimy warsztat aktorski w zakresie dykcji, operowania głosem, poruszania się na scenie, animacji lalką. Najważniejszy jest sam proces tworzenia, sama twórcza aktywność dzieci. Wspólna zabawa służy uczeniu akceptowaniu własnej osobowości, współpracy z rówieśnikami i przełamywaniu nieśmiałości. Wykonujemy samodzielnie dosłownie wszystkie prace teatralne. Zespół prowadzony jest przez Katarzynę Bednarek.

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.