Wielkimi krokami, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, spragnieni obcowania ze sztuką i klimatu artystycznego działania, zbliżamy się ku Plenerowi Rzeźbiarskiemu w Pracowni Rzeźby w Rakowcu. Powracamy z nowymi pomysłami i inspiracjami, powracają nasi przyjaciele - rzeźbiarze, których dłuta niezależnie od wszystkiego, co dzieje się wokół, zanurzają się w drewnie z taką samą pasją i oddaniem, wyczarowując na naszych oczach piękno i poruszając wyobraźnię.

Od poniedziałku 17 maja do piątku 21 maja Pracownia Rzeżby będzie tętniącą życiem przystanią sztuki. Za sprawą trzech wspaniałych artystów - Michała Grzymysławskiego, Mieczysława Wojtkowskiego i Piotra Jakubowskiego powstaną rzeźby, które staną się sercem projeku, którego końcowy efekt zobaczymy w przyszłym roku.

Po trudnym czasie izolacji, wyrzuceni z normalnego i przewidywalnego życia jak z pędzącej karuzeli, postanowiliśmy zaproponować Wam właśnie karuzelę - pełną zabawy, marzeń i wyobraźni.

W tegorocznej edycji Pleneru artyści wyrzeźbią różne zwierzęta, które się na niej znajdą. Jakie? Przyjdźcie i zobaczcie. Każdy dzień będzie odkrywał przed Wami coraz więcej tajemnic. Każdy dzień będzie niepowtarzalną okazją do rozmów, obserwacji, smakowania sztuki i oddychania nią.

W przyszłym roku zaprosimy Was na wernisaż całego projektu, ukończonej i gotowej karuzeli. A dziś zapraszamy wszystkich miłośników pleneru i przyjaciół na 5 wspaniałych, twórczych dni z drewnem i tymi, którzy będą je ożywiać.