Poetycki Październik jest dwudniowym wydarzeniem:
21 października w świetlicy kulturalno-oświatowej w Gurczu o godz. 9:30 odbędzie się konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży.
22 października zapraszamy serdecznie do Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie na poetycki wieczór w koncertowym brzmieniu zespołu "Zdążyć przed północą". Będzie to szczególne spotkanie, na którym odbędzie się podsumowanie Inicjatyw Lokalnych realizowanych w Gminie Kwidzyn a także wręczenie Aniołów Kultury 2021!

W programie:

Podsumowanie projektów "Inicjatyw Lokalnych w Gminie Kwidzyn 2021". Celem konkursu "Inicjatywy Lokalne w Gminie Kwidzyn 2021" było inicjowanie działań służących wzmocnieniu zaangażowania Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie w życie społeczności lokalnej, stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi współpracy, komunikacji, pobudzenie aktywności obywatelskiej w przestrzeni kultury, wykreowanie warunków sprzyjających nowoczesnej edukacji kulturalnej i artystycznej. VII edycja konkursu "Inicjatywy Lokalne w Gminie Kwidzyn 2021" przyniosła nam różnorodność działań kulturalnych realizowanych przez grupy nieformalne z gminy Kwidzyn. W tym roku działania zrealizowane zostały w Rakowcu, Brachlewie oraz w Oborach.

Wręczenie nagród "Anioły Kultury 2021", czyli szczególnych wyróżnień dla osób, które wykazały się wyjątkową inicjatywą angażując się w szeroko rozumianą działalność kulturalną na terenie Gminy Kwidzyn. Cechą wspólną osób nagradzanych „Aniołami Kultury”  jest bezinteresowność oraz działanie na rzecz lokalnych społeczności. To właśnie dzięki aktywności takich osób wzrasta potencjał kulturotwórczy w konkretnych społecznościach, a także kreuje się pokolenie nowych liderów w dziedzinie szeroko rozumianej kultury.

Koncert zespołu "Zdążyć przed północą". Zespół Zdążyć przed Północą powstał w 2014 r. W skład grupy wchodzą profesjonalni muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Zespół koncertuje w składzie: gitarzysta i wokalista - Grzegorz Radtke, Mariusz Wilke – gitara elektryczna, gitara dobro, gitara akustyczna oraz Tomasz Wiczyński, kontrabasista. Muzycy poprzez swoją twórczość prezentują silny emocjonalnie przekaz muzyki poetycko-folkowej, także z elementami bluesa.
Najnowsza propozycja zespołu obejmuje spójny i jednolity program artystyczny pt. „Krajobraz słów”. Świetne i mądre teksty traktujące o życiu, będące jego afirmacją, niosą ze sobą pozytywną energię, dzięki temu znakomicie wtapiają się w muzykę, która prezentowana jest przez zespół. Twórczość Zdążyć przed Północą skłania do refleksji, może wzruszyć i poruszyć, czego dowodem są liczne komentarze słuchaczy i reakcja publiczności podczas koncertów na scenach muzycznych w całym kraju.

Spotkajmy się 22 października 2021 o godzinie 18:00 w Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie.