Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na "MIKOŁAJKOWE" warsztaty twórcze organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie. Spotkania odbędą się w świetlicach kulturalno - oświatowych na terenie Gminy Kwidzyn.

Wspólnie wykonamy ozdoby świąteczne z masy porcelanowej, ręcznie malowane ozdoby choinkowe a nawet lampion, aby oświetlić drogę Mikołajkowi. Głównym założeniem zajęć  jest "uczyć przez zabawę” - doskonalenie umiejętności, kształtowanie takich kompetencji jak twórcze myślenie i działanie, kreatywna postawa wobec świata, poznawanie samego siebie, podniesienie wiary we własne możliwości, współpraca i integracja z innymi uczestnikami.

Od lat Mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym odwiedzi ich Mikołaj i przyniesie jakiś upominek. Często zdarza się jednak, że tak naprawdę nawet nie znają legendy na jego temat. Dlatego zorganizowane zajęcia w świetlicach mają na celu przybliżyć dzieciom postać Świętego Mikołaja, jego historię oraz umilić chwile w oczekiwaniu na spotkanie z Mikołajem.

Do zobaczenia :)!