Naturalne, rustykalne ozdoby choinkowe tworzą wspaniały i niepowtarzalny nastrój świąt. Stanowią ciekawą alternatywę dla błyszczących, pełnych przepychu nowoczesnych dekoracji świątecznych.

Pracownia Haftu Artystycznego w Pastwie zaprasza serdecznie na tradycyjne warsztaty bożonarodzeniowe, których celem jest zachowanie zwyczaju samodzielnego wykonywania ozdób świątecznych. Warsztatom jak zawsze towarzyszyć będzie miła, przyjazna i rodzinna atmosfera, tak potrzebna do działań twórczych. Opowiemy Wam, jak kiedyś wyglądały choinki, z jakich materiałów wykonywano ozdoby i jakie było ich znaczenie. A może zechcecie podzielić się z nami Waszymi doświadczeniami i tradycjami rodzinnymi?

W czasie tegorocznego spotkania wymalujemy pięknymi świątecznymi wzorami drewniane anioły, koniki, dzwoneczki, gwiazdy, które zawisną na naszych choinkach. Zainspirujemy się również motywami kwiatowymi haftu Dolnego Powiśla. Warsztaty będą świetną okazją do doskonalenia swoich umiejętności plastycznych i wyrażenia własnej ekspresji twórczej.

Mamy nadzieję, że nasze wspólne przedświąteczne spotkanie wprowadzi wszystkich uczestników w atmosferę i nastrój tych wyjątkowych świąt.

Czekamy na Was w piątkowy wieczór 3 grudnia o godz. 18:00 w Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie. Warsztaty są bezpłatne.