Od wieków śpiew był jedną z najbardziej integrujących czynności. Śpiewano podczas pracy i przy wypoczynku, śpiewem modlił się lud zgromadzony w kościele, czy też w domu. Radość i cudowną nowinę z Bożego Narodzenia wspaniale przekazują kolędy – nie tylko poprzez swoją treść, ale i formę. Wiernie opisują historię biblijną o Narodzeniu Zbawiciela, a także uczą największych wartości. Polskie kolędy i pastorałki, to okazja do wspólnego śpiewania w gronie najbliższych, a przede wszystkim kultywowanie polskiej tradycji. Kolędy i pastorałki wzruszają, przywołują wspaniałe wspomnienia, stwarzają atmosferę radości oraz sprzyjają zadumie. Święta Bożego Narodzenia bez kolęd nie są tak wyjątkowe, to one tworzą tę świąteczną oprawę, na którą czekamy cały rok.

Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na XII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. który odbędzie się 17 grudnia 2021 roku o godz. 16.30 w Świetlicy kulturalno – oświatowej w Rakowcu. Zapraszamy wszystkich solistów, zespoły, grupy przedszkolne i szkolne do śpiewania kolęd i pastorałek, aby wspólnie pielęgnować świąteczne tradycje. Każdy będzie mógł się zaprezentować w świątecznym repertuarze, a po nim otrzyma miłą niespodziankę.

ZGŁOSZENIA UCZESTNIKÓW
Zgłoszeń do udziału w Przeglądzie należy dokonać do 6 grudnia 2021 roku do godziny 14.00.
Termin nadsyłania zgłoszeń został wydłużony do 10 grudnia 2021 roku do godz. 14:00.
Sposoby dokonywania zgłoszeń:
- osobiście w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie (ul. Grudziądzka 30, II piętro)

Na wszelkie pytania dotyczące konkursu, chętnie udzieli Państwu informacji Instruktor GOK Karolina Szczepańska, tel.: 505-451-772

Karta zgłoszenia uczestnika:  karta zgłoszenia

NOWOŚĆ  Regulamin zaktualizowany:  regulamin