Pastorałka na scenie Świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu, czyli inna niż wszystkie opowieść od Bożym Narodzeniu. O wrażenia widzów zadba teatr Łątka!

6 stycznia 2022r. w Święto Trzech Króli Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w  przedstawieniu familijnym pt. „Pastorałka”. Spektakl rozpocznie się o godz. 13:00 w Świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu.

„Pastorałka” to przedstawienie Bożonarodzeniowe, które jest współczesną kontynuacją dziewięćsetletniej europejskiej tradycji teatru lalkowego. Zawiera trzy elementy przeplatające się w toku całego spektaklu. Głównym elementem jest misterium narodzenia Pana Jezusa. Drugi element  to tzw. dramat Herodowy. Trzecim elementem jest intermedium z diabłem w roli głównej. Dekoracje bardzo swobodnie cytują piętrową budowę „szopki”. Istotną rolę w całym przedstawieniu odgrywa wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek wraz z publicznością.

Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 obowiązuje ograniczona ilość miejsc na widowni wprowadzone zostały bilety wstępu. Bilety na spektakl „Pastorałka” są bezpłatne, wystarczy odebrać je w Świetlicy kulturalno-oświatowej lub w kościele p/w św. Antoniego w Rakowcu. Wszelkich informacji z przyjemnością udzielą Państwu Instruktorzy GOK Kwidzyn pod numerem telefonu: (55) 275 94 70 a szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie www.gokkwidzyn.pl.

Zachęcamy Państwa do spędzenia rodzinnego popołudnia i podtrzymywania tradycji kolędniczych w naszej gminie.