Drogie Panie! Miesiąc marzec to czas szczególny. To czas kiedy całą uwagę skupiamy na nas samych - kobietach! Właśnie dlatego, po raz kolejny zapraszamy wspaniałe mieszkanki Gminy Kwidzyn na wydarzenia kulturalne z cyklu "Marzec w szpilkach”. Będzie to czas relaksu i spotkań w kobiecym gronie. Zgodnie z wieloletnią tradycją zapraszamy do świetlic GOK w Pastwie i Rakowcu. Nie zabraknie doznań artystycznych oraz twórczych warsztatów!

Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 marca o godz. 13:00 w Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie i będzie to czas kobiecej ekspresji. W tym wyjątkowym dniu poznają panie indonezyjską technikę zdobienia tkanin – batik. To wyjątkowa okazja na stworzenie osobliwej, nietuzinkowej i własnoręcznie malowanej torby na zakupy. Zajęcia poprowadzi Janina Konkel- arteterapeuta i pedagog  z 25 letnim doświadczeniem w pracowni batiku i malowania jedwabiu „BatikJanki„.

Każda z kobiet zasługuje na odpoczynek i chwilę tylko dla siebie, więc mamy dla Pań idealną propozycję. Dnia 18 marca o godz. 17:00 w świetlicy w Rakowcu zapraszamy na relaksujące popołudnie w „Kąpieli dźwiękiem”. Dźwięki mis i gongów tybetańskich to szczególne fale, które uspokajają emocje, przynoszą błogie rozluźnienie w ciele a także ukoją umysł. Działają podobnie jak fale wody w morzu czy jeziorze, które kołysząc i unosząc dają poczucie lekkości i całkowitego odprężenia.

Kobieta i kobiecość to temat, który od zawsze pasjonował wielu artystów, dla wielu z nich kobieta była inspiracją do stworzenia dzieła. Trzecie spotkanie, to ukazanie motywu kobiety w formie graficznej oraz spektaklu. W Rakowcu 27 marca o godz. 17:00 odbędzie się wystawa prac lokalnej artystki, mieszkającej w Rakowcu Anny Pichlak a na scenie świetlicy wystąpi Katarzyna Kołeczek w przedstawieniu „Co mądra pani wiedzieć powinna”. Ten monodram, to bardzo smacznie podana duża dawka dobrego humoru, który tak jak droga maseczka przykrywa zmarszczki powstałe w wyniku refleksji nad tym, co naprawdę ważne…

Dzień Kobiet niech trwa cały marzec! Co tydzień poświęć czas dla siebie i spędź go w nietuzinkowy sposób!

Organizatorem wydarzeń jest Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Wejściówki na spotkania można uzyskać drogą on-line na stronie www.gokkwidzyn.pl lub dzwoniąc pod numer 724-613-030.