Dwa warsztaty rękodzieła, a na finał wyjątkowy koncert – DAREK KORDEK wystąpi w Rakowcu! Już za chwileczkę, już za momencik kolejna odsłona cyklu dla pań „MARZEC W SZPILKACH”!

Od 2016 r. Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Kwidzynie zaprasza panie z terenu gminy Kwidzyn na różnorodne spotkania warsztatowe, spektakle i koncerty dedykowane specjalnie dla nich.

Panie są szczególnymi odbiorczyniami oferty kulturalnej naszej instytucji. Wyróżniają się aktywnością i zaangażowaniem również jako inicjatorki wszelakich przedsięwzięć nie tylko w swoich lokalnych społecznościach.

To właśnie dla Was, drogie i wspaniałe panie przygotowujemy rokrocznie coś wyjątkowego i inspirującego, co ma zapewnić Wam nie tylko czas na poznanie czegoś nowego i przyjemnego, ale przede wszystkim ma dać Wam przestrzeń tylko dla siebie, w gronie innych cudownych kobiet.

Chcemy Was docenić i pokazać, jak bardzo jesteście ważne. Wasza siła, determinacja i kreatywność są niezaprzeczalne, my dajemy Wam tylko pole do działania.

Mamy nadzieję, że tegoroczne propozycje będą dla Was impulsem i natchnieniem, oderwaniem od codziennego zabiegania i stresu.

Wstęp wolny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. 724 613 030.

Na warsztaty kreatywne zapraszamy szczególnie panie, natomiast na koncercie mile widziani są również panowie. Panie – najlepiej w czerwonych szpilkach!

mws2

Przedstawiamy tegoroczny plan wydarzeń.

4 marca (piątek) godz. 16:00 – warsztat kreatywny – „Lampiony z makramy”

Pracownia Haftu Artystycznego w Pastwie

Warsztat poprowadzi pani Agata Fogt (z Torunia), która w sznurkach zakochała się 6 lat temu i dziś zaraża swoją pasją inne kobiety. Według niej to w nas jest piękno, którym możemy dzielić się z innymi, stąd pomysł na warsztat „Makramowe lampiony” czyli na wyjątkowy świecznik, który będzie cieszył oko każdego dnia. Tym bardziej, że zrobiony własnoręcznie! Warsztat skierowany jest do osób początkujących, każda z pań wyjdzie z gotowym produktem, dumna i napełniona pozytywną energią!

10 marca godz. 17:00 – warsztat kreatywny – „Soy candle” (świece sojowe)

Pracownia Artystyczna „Podgórze” w Podzamczu

Palenie świec sojowych o ulubionym zapachu to fantastyczny sposób na umilenie sobie wieczoru otulającym i relaksującym klimatem. Świece sojowe nie tylko oddziałują pozytywnie na nasze zdrowie, ale mają również dłuższy czas spalania i dają pełniejszy aromat niż zwykłe świece.

Jak wykonać taką świecę, jak ją palić, jakie ma właściwości aromatoterapeutyczne dlaczego takie właśnie świece warto wybrać, a najlepiej zrobić własnoręcznie? Odpowiedzi na te pytania poznacie w czasie warsztatów  kreatywnych „Soy candle”.

W świat świec sojowych i tajników ich wykonania wprowadzi Was nasza instruktorka Julia Kogut, która pasjonuje się tym ekologicznym rękodziełem.

18 marca godz. 18:00 – koncert DARIUSZA KORDKA „Musicalowe przeboje z dawnych lat”

Świetlica kulturalno-oświatowa w Rakowcu

To będzie naprawdę wyjątkowy wieczór wieńczący „Marzec w szpilkach”. Artystyczne, rozśpiewane spotkanie z Dariuszem Kordkiem, aktorem filmowym, teatralnym i musicalowym, związanym ze słynnym musicalem „Metro”. Ten jeden z najlepiej śpiewających polskich aktorów zabierze publiczność w muzyczną podróż przez lata 30 – te, 50 – te i 80 – te XX wieku. Usłyszycie piosenki z repertuaru m.in. Eugeniusza Bodo, Janusza Gniatkowskiego, Piotra Szczepanika, Roda Stewarda oraz autorskie utwory Dariusza Kordka wykonywane podczas występów w musicalu „Metro”.

Na koncert zapraszamy panie najlepiej w czerwonych szpilkach, a czerwony akcent w ubiorze panów będzie również mile widziany.

Bądźcie z nami!

Śledźcie nas na fb! Tam na bieżąco umieszczamy informacje, przypomnienia, a także zapowiedzi i relacje z wydarzeń.