„Jak miło jest mówić językiem aniołów, w którym nie ma słów nienawiści, a miliony słów miłości!"

Instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie w ramach swojej wieloletniej działalności na terenie gminy stworzyli własną formę doceniania i wyróżniania osób, które w sposób wyjątkowy, aktywny i kulturotwórczy wspierają nasze działania. Odwróciliśmy role zamieniając się w uczestników warsztatów, a nie jak dotychczas - role instruktorów. I tak powstał projekt „Anioły Kultury", nowa forma wyrażenia wdzięczności dla społecznych animatorów kultury

To my - dla Was tworzymy własnoręcznie Anioły, które są naszym wyrazem wdzięczności. Bywają anioły malowane, bywają też i rzeźbione - ale każdy z nich jest wyjątkowy.  Wędrują w ręce osobowości, których cechuje profesjonalizm i skuteczność w działaniu, często są to lokalni liderzy w szerszej działalności społecznej. Innymi razy jest nim zasłużony mieszkaniec bądź mieszkanka, która bezinteresownie angażuje się w działalność kulturalna i budowanie lokalnej tożsamości Powiśla.

Od wielu lat nasza inicjatywa, jest mile widziana wśród mieszkańców gminy. W związku z tym nie zamierzamy poprzestać, na kontynuacji w produkcji naszych aniołów. Będziemy jeszcze bardziej przyglądać się Waszym działaniom, a tym samym powiększać grono naszych dobrych Aniołów.

Do kogo trafi następny Anioł Kultury? Mamy nadzieję, że do Ciebie ;-)

 

 Anioły Kultury 2021r.