GRUPA INICJATYWNA: OSIEDLOWA Z WERWĄ | NAZWA INICJATYWY: GĘSINA NIE TYLKO NA ŚW. MARCINA

Pomysłodawcy przedsięwzięcia postawili sobie za cel zachęcenie małej społeczności Marezy Osiedle do wspólnego spędzania czasu na spotkaniach związanych z popularyzacją spożywania i tworzenia nowoczesnych przepisów kulinarnych z gęsiny  oraz poznania tradycyjnej kuchni polskiej z gęsiną w roli głównej.  Inicjatorzy chcieliby włączyć do działania dzieci i młodzież uczęszczające do świetlicy wiejskiej, ponieważ rzemiosło kulinarne jest częścią kultury.

Grupa nieformalna zaplanowała wykład, warsztaty kulinarne dla mieszkańców, konkurs plastyczny dla dzieci oraz stworzenie publikacji internetowej  „Przysmaki z gęsiny”.

Planem inicjatorów po zakończeniu działań w ramach projektu jest organizacja spotkań i wystaw kuchni regionalnej wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich z Powiśla. Chcieliby pokazać, że nawet w tak małym sołectwie mieszkają ludzie z pasją potrafiący zarazić nią innych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z minionych wydarzeń:

• Warsztaty kulinarne - 22 i 29.10. 2022 r.
  • Wykład - "Historia gęsiny na Powiślu" - 28.10.2022 r.
  • Spotkanie podsumowujące, zakończenie projektu - 04.11.2022 r.

Pliki do pobrania:

Publikacja - Gęsina na Powiślu [ PDF | 2,32 MB ]