21.10.2021 roku w świetlicy kulturalno-oświatowej w Gurczu odbył się XIII Konkurs Recytatorski „Poetycki październik”. 27 uczestników z 3 przedszkoli - oddziałów „O” i 5 szkół naszej gminy walczyło o zwycięstwo w konkursie recytatorskim. Tematem przewodnim była twórczość patriotyczna, lokalna nawiązująca do Regionu Dolnego Powiśla oraz twórczość związana z naszą ojczyzną - Polską.

Naręcza kwiatów, serdeczne życzenia i "złota płyta" zostały złożone na ręce Zespołu Ludowego "Marezianki", które obchodzą jubileusz 35-lecia działalności artystycznej. W sobotę 2 października 2021 r. w Kinoteatrze odbyła się uroczysta gala, z udziałem przedstawicieli władz samorządowych oraz zespołów biesiadnych i ludowych.

Gmina Kwidzyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie zapraszają do wzięcia udziału w XIII konkursie recytatorskim, który realizowany jest w ramach programu "Poetycki Październik".
Konkurs odbędzie się 21.10.2021 r. o godzinie 9:30 w świetlicy kulturalno – oświatowej w Gurczu.

Okres wakacyjny był pełen wrażeń i spotkań z dziećmi w świetlicach kulturalno-oświatowych na terenie Gminy Kwidzyn. ProjektLATO NA WSI” realizowany przez GOK w Kwidzynie, zachęcał dzieci do spędzenia cudownych letnich dni na dobrej, beztroskiej zabawie i artystycznego działania na wiejskim podwórku.

Tak było na Dożynkach Gminnych w Janowie - 11 września 2021 r. Podczas święta plonów uczczono również 100-lecie Plebiscytu w Janowie.

Na gmachu dawnej szkoły polskiej odsłonięta została tablica pamiątkowa, a w świetlicy obecnej szkoły odbyło się spotkanie autorskie z panem Kazimierzem Przyborowskim i promocja książki "Mała Polska".

Wójt Gminy Kwidzyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie ogłaszają KONKURS z okazji obchodów 100-lecia Plebiscytu w Janowie oraz Dożynek Gminnych, które odbędą się 11 września 2021 r.

Celem konkursu jest podtrzymywanie prastarej tradycji plecenia wieńców dożynkowych, stanowiących cenny relikt dawnych obrzędów, wyrażających podziękowanie rolników Bogu za szczęśliwe zakończenie żniw.