haftowana róża, wzory z pakietów

Z okazji nadejścia wiosny, Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, zaprasza dzieci i młodzież z terenu Gminy Kwidzyn, do udziału w konkursie wyszywania.

Dla uczestników przygotowaliśmy pakiety edukacyjne. Każdy pakiet, to zestaw do samodzielnego wyszycia wzoru. Znajdują się tam wszystkie niezbędne rzeczy, a wśród nich kanwa, mulina i bezpieczna igła.

W środku znajdziecie propozycję łatwego do wyszycia wzoru – kaczki, biedronki, a nawet postacie z ulubionej gry – MINECRAFT. A dla tych, którzy nigdy nie wyszywali haftem krzyżykowym, dodaliśmy również krótki kurs haftu krzyżykowego, bo wiadomo, że wszystkiego trzeba się najpierw nauczyć.

Notebook z grafiką nowej strony

Z przyjemnością prezentujemy Państwu nową stronę internetową Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie. Wokół nas wszystko się zmienia, zmieniamy się również i my, rozwija się nasza wrażliwość na potrzeby innych.

Opublikowana właśnie strona, poza nowoczesną estetyką, wyposażona została w szereg przydatnych funkcjonalności, takich jak np.: kalendarz wydarzeń, tablica ogłoszeń, formularz kontaktowy z możliwością dopisania się do newslettera, czy responsywność (elastyczny układ, pozwalający dostosować stronę do różnych wymiarów urządzenia wyświetlającego). Zadbaliśmy również o to, aby kolorystyka nawiązywała do powiślańskich strojów ludowych.

Warta honorowa harcerzy przy pomniku na skwerze Konfederatów Obrony Wiary i Ojczyzny w Marezie

1 marca 2021 roku już po raz 10-ty obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto ustanowione przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostało zatwierdzone już przez jego następcę - Prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2011 roku. W tym dniu składamy hołd dla tych wszystkich polskich żołnierzy, którzy po zakończeniu wojny nie złożyli broni. Pozostając wierni złożonej przysiędze prowadzili nadal walkę o pełną niepodległość Polski.

Dzięki swojej bohaterskiej postawie Żołnierze Wyklęci zapisali piękną kartę w polskiej historii, a poprzez okazaną wierność względem Rzeczypospolitej Polskiej dali nam lekcję patriotyzmu, oddania i dbania o los naszej Ojczyzny.

Dzieci przy pasniku dla zwierząt

Kochani, akcja dokarmiania zwierząt zakończona!

Mamy nadzieję, że zapewniliśmy naszym czworonożnym przyjaciołom smaczny posiłek na wiele dni. Obdarowaliśmy je świeżymi warzywami owcami a także siankiem. Nasi najmłodsi pomocnicy napełnili paśnik i zadbali, aby wyglądał okazale i pysznie.

Rąbka tajemnicy o życiu leśnych zwierząt uchylił nam Pan Krzysztof Patalon z Koła Łowieckiego "Borsuk", który jest fanem i przyjacielem zwierząt. Przy współpracy z Kołem Łowieckim "Bizon" i "Knieja" zapewnił transport i pyszne kiełbaski.