Uśmiechnięta kobieta w kajaku

Za nami kolejny w tym sezonie spływ kajakowy. W sobotę płynęliśmy Wierzycą od Stockiego Młyna do Brodów Pomorskich. Przemierzaliśmy szlaki Kociewia, krainy równie pięknej, co pełnej niespodzianek. Choć trasa nie była zbyt długa, ponieważ przepłynęliśmy ok. 10 km, wyzwań i zaskoczeń nie brakowało. 

13 kajaków zetkniętych burtami na jeziorze Liwieniec.

Sezon kajakowy z GOKiB rozpoczęty!

To była naprawdę niezwykła trasa na rozpoczęcie sezonu! Płynęliśmy z Gontów do Starej Rzeki Liwą i jeziorem Liwieniec, podziwiając budzącą się do życia przyrodę. Pogoda dopisała, humory również, a i przygód mieliśmy całkiem sporo. Data spływu wspaniale zbiegła się z Dniem Ziemi, do którego my również dołożyliśmy swoją małą cegiełkę, zbierając po drodze z rzeki plastikowe butelki i inne śmieci pozostawione przez ludzi.

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Kwidzynie ogłasza kolejną edycję konkursu – „INICJATYWY LOKALNE W GMINIE KWIDZYN 2.1”. Celem konkursy jest zachęcenie mieszkańców do kreowania i aktywnego włączania się w życie kulturalne gminy Kwidzyn poprzez zgłaszanie własnych pomysłów i inicjatyw działań kulturalnych. Najlepsze pomysły otrzymają dofinansowanie i zostaną zrealizowane we współpracy i przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kwidzynie.

Wyjątkowo w tym miesiącu cykliczne spotkanie warsztatowe „Środa z igłą” odbędzie się jutro, w czwartek 13 kwietnia od 15:00 do 18:00 w Bibliotece w Marezie przy ul. Długiej 5. W Pracowni Haftu wciąż trwa remont więc przytulamy się do biblioteki.

Ktoś mówił, że zimno, że szuwary, że zwalone drzewa, że bobry. My i ci, którzy już byli mówią – malownicze  widoki, fantastyczna przygoda, świetne towarzystwo i niezapomniane piękno przyrody, cudowna cisza…

Święta Wielkiej Nocy to czas przejścia ze śmierci do życia, to czas otuchy, nadziei i odrodzenia. Życzymy, aby Radość Poranka Wielkanocnego rozlała się na problemy dnia codziennego przemieniając je swoim światłem.