Zakończył się VIII Plener Rzeźbiarski organizowany w Rakowcu. Swoje umiejętności przez tydzień prezentowali artyści z różnych części Polski!

19 maja br. odbył się finał turnieju „Alfabet Savoir-Vivre”. Celem konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych było poznanie i przyswojenie sobie zasad obycia w życiu codziennym. Świetlica kulturalno-oświatowa w Rakowcu gościła 28 uczniów a scena zapełniła się widownią, która dzielnie kibicowała uczestnikom konkursu.

Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie zaprasza do udziału w turnieju „ALFABET SAVOIR - VIVRE”. Jest on skierowany do uczniów klas 4-8 gminnych szkół podstawowych. Celem konkursu jest poznanie i przyswojenie sobie „dobrych manier” w życiu codziennym.

Aromat wosku pszczelego, ciepły płomień świec, moc kolorów i wzorów zapanowały w Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie. W piątek, 8 kwietnia odbyły się warsztaty wielkanocne. GOK Kwidzyn zaprosił mieszkańców Gminy Kwidzyn do podtrzymania tradycji wielkanocnych – wykonania barwnych pisanek.

Dzieci z Przedszkola "Chatka Puchatka" przyjechały w odwiedziny do Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie. Cóż to było za spotkanie! Serce rośnie, kiedy dzieci chętnie "biorą się" za (nie)codzienne prace domowe...

Trzydniowe warsztaty wyjazdowe Pracowni Haftu Artystycznego zaowocowały powstaniem ponad stu wspaniałych i wyjątkowych prac wykonanych techniką decoupage. Gościliśmy w szkole podstawowej w Korzeniewie i przeprowadziliśmy warsztaty dla 5 klas. Poziom kreatywności i zaangażowania młodzieży był niezwykły.