Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Kwidzynie ogłasza kolejną edycję konkursu – „INICJATYWY LOKALNE W GMINIE KWIDZYN 2.1”. Celem konkursy jest zachęcenie mieszkańców do kreowania i aktywnego włączania się w życie kulturalne gminy Kwidzyn poprzez zgłaszanie własnych pomysłów i inicjatyw działań kulturalnych. Najlepsze pomysły otrzymają dofinansowanie i zostaną zrealizowane we współpracy i przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kwidzynie.

Wyjątkowo w tym miesiącu cykliczne spotkanie warsztatowe „Środa z igłą” odbędzie się jutro, w czwartek 13 kwietnia od 15:00 do 18:00 w Bibliotece w Marezie przy ul. Długiej 5. W Pracowni Haftu wciąż trwa remont więc przytulamy się do biblioteki.

Ktoś mówił, że zimno, że szuwary, że zwalone drzewa, że bobry. My i ci, którzy już byli mówią – malownicze  widoki, fantastyczna przygoda, świetne towarzystwo i niezapomniane piękno przyrody, cudowna cisza…

Święta Wielkiej Nocy to czas przejścia ze śmierci do życia, to czas otuchy, nadziei i odrodzenia. Życzymy, aby Radość Poranka Wielkanocnego rozlała się na problemy dnia codziennego przemieniając je swoim światłem.

Święta Wielkanocy już za chwilę... Z tej okazji spotkaliśmy się w tamtym tygodniu na Warsztatach Wielkanocnych Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie. Wyjątkowo w tym roku odbyły się w Świetlicy kulturalno – oświatowej w Rakowcu i Bibliotece w Marezie, ponieważ w pracowni trwa remont. Mieliśmy więc warsztaty wyjazdowe!

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa oraz Urząd Gminy Kwidzyn serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenie już 22 KWIETNIA 2023 r. w godzinach 10:00 - 14:00 ! Szkolenie te odbędzie się w naszej świetlicy kulturalno - oświatowej w Rakowcu, ul. Sportowa 3!