Wójt Gminy Kwidzyn serdecznie zaprasza na Dożynki Gminne, które odbędą się 3 września 2022 r. w Rakowcu, na stadionie przy ul. Sportowej 3.

Obchody dożynek rozpoczniemy w samo południe. W kościele pw. Św. Antoniego w Rakowcu Zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. Tuż po liturgii spod kościoła w stronę stadionu wyruszy pochód z wieńcami dożynkowymi. Rytm przemarszu nada muzyka w wykonaniu Sztumskiej Orkiestry Dętej.

W programie dożynek nie zabraknie obrzędów dożynkowych i konkursów. Na scenie wystąpią zespoły ludowe i młodzieżowe GOK-u. O godzinie 14:15 odbędzie się również Wręczenie Nagród Przewodniczącego Rady Powiatu Kwidzyńskiego.

Już o godzinie 16:00 na scenie pojawi się gwiazda – zespół PIĘKNI I MŁODZI MAGDALENA NAROŻNA, a po nich o dobry humor zadba kabaret KaŁaMaSz, czyli znani aktorzy z serialu „Ranczo”. Około 19:00 wystąpi gdański zespół reggae – MAJESTIC, a następnie o godzinie 20:30 gwiazda wieczoru - ANDRZEJ RYBIŃSKI. Na zakończenie zaplanowana została jeszcze zabawa taneczna z DJ.

plakat B2 w4 v2

To jednak nie wszystkie atrakcje tego dnia. W przerwach między występami odbędą się konkursy i zabawy dożynkowe nawiązujące do tradycyjnych czynności gospodarskich. Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji i strefę zabaw dla najmłodszych uczestników. Będzie wesoło, kreatywnie i kolorowo!

Przez cały dzień będzie można skorzystać z usług małej gastronomii i spróbować lokalnych produktów przygotowanych przez KGW oraz ciepłego posiłku dla wszystkich.

Gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania w Rakowcu!

Organizatorami wydarzenia jest: Gmina Kwidzyn, Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, Sołectwo i KGW Rakowiec i Sołectwo i KGW Licze.

Partnerami wydarzenia są: Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo Warzywnego Sp. z o.o., Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie, Ziarn-Pol, G.S. „SCh” Kwidzyn, EDUConsulting