INICJATYWY LOKALNE 2.0 W GMINIE KWIDZYN

Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie pozyskał środki na realizację projektu Inicjatywy Lokalne w Gminie Kwidzyn 2.0. Kulturotwórcze przedsięwzięcia grup nieformalnych, które od lipca rozpoczęły swoje działania możliwe są dzięki dofinansowaniu z programu Dom Kultury +  Inicjatywy Lokalne, Edycja 2022 z Narodowego Centrum Kultury.

W oparciu o wyniki i rekomendacje „Diagnozy potencjału kulturotwórczego mieszkańców i mieszkanek Gminy Kwidzyn” powstały projekty kształtujące postawy aktywnego uczestnictwa w kulturze, odkrywające lokalne zasoby i potencjał. Ożywienie w lokalnych społecznościach możliwe jest dzięki otwartości na wszystkie grupy społeczne, zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb mieszkańców poszczególnych miejscowości.

Grupy inicjatywne, które otrzymały dofinansowanie wciąż realizują zaplanowane wydarzenia, Dzięki nim wzmacnia się społeczny potencjał mieszkańców, nawiązują się nowe partnerstwa i relacje.

Przypominamy grono nagrodzonych grup nieformalnych i zachęcamy do śledzenia ich działań.

1. Grupa Inicjatywna: Aktywni dla Brachlewa

Nazwa Inicjatywy: Skarby przyrodniczo – historyczne Brachlewa

Zakończenie: 16 października 2022 r. o godz. 16:00

2. Grupa Inicjatywna: Nowodworzacy

Nazwa Inicjatywy: Muzyka łączy pokolenia

Zakończenie: 21 października 2022 r. 17:30

3. Grupa Inicjatywna: Razem dla Pawlic

Nazwa Inicjatywy: Pawlice – tu się dzieje!

Zakończenie: 5 listopada 2022 r. 16:00

4. Grupa Inicjatywna: Osiedlowa z werwą