UROCZYSTE OBCHODY DNIA SOŁTYSA W GMINIE KWIDZYN

W ubiegły piątek a dokładnie - 10 marca 2023 r. odbył się Dzień Sołtysa w świetlicy kulturalno – oświatowej w Rakowcu.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania zaproszonych gości i naszych lokalnych bohaterów - sołtysów. Niespodzianką dla sołtysów była prezentacja multimedialna przedstawiająca poszczególne sołectwa przygotowana przez p. Katarzynę Stremel inspektora ds. rozwoju i promocji gminy Kwidzyn.

Gospodarz uroczystości Wójta Gminy Kwidzyn Pan Dariusz Wierzba  złożył życzenia sołtysom dziękując im za codzienną ciężką pracę, oddanie dla dobra naszej społeczności gminnej, za podejmowane inicjatyw i integrację lokalnego społeczeństwa.

Następnie Wójt Gminy Kwidzyn wspólnie z Członkiem Zarządu Województwa Pomorskiego Panem Józefem Sarnowskim i Przewodniczącym Rady Gminy Panem Piotrem Spaczyńskim wręczyli sołtysom listy gratulacyjne, kwiaty oraz pamiątkowe długopisy z grawerem.

Kolejnym punktem programu były Honorowe Nagrody Starosty Powiatu Kwidzyńskiego, które otrzymali sołtysi za szczególne zaangażowanie w życie lokalnej społeczności, a byli to:

Pani Renata Krupa – sołtys wsi Korzeniewo , radna gminy Kwidzyn

Pan Artur Rusznica – sołtys wsi Bronno

Pan Witold Liziński – sołtys wsi Rakowice, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Kwidzyn

Pan Marek Tecmer – sołtys wsi Dubiel

Pan Bogdan Pich – sołtys wsi Lipianki.

Honorowe Nagrody Przewodniczącego  wręczył Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego Pan Jerzy Śnieg wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Kwidzyńskiego Panem Jackiem Grzebiszem i Wójtem Gminy Kwidzyn Panem Dariuszem Wierzbą.

Podczas uroczystości Panie z Koła Gospodyń Wiejskich złożyły życzenia wszystkim mężczyznom z okazji Dnia Mężczyzny i obdarowały upominkiem.

Z tej okazji zorganizowany został występ artystyczny Andrzeja Kubackiego – uczestnika czwartej edycji The Voice Senior , który prezentuje zróżnicowany repertuar, od arii operowych przez standardy amerykańskie. Podczas koncertu usłyszeliśmy wiele zachwycających i lubianych po dziś dzień przebojów, a także własne kompozycje i utwory artysty.

Tego dnia Pan Jan Złotnik obchodził swój Jubileusz 25 - lecie  pracy jako sołtys sołectwa Baldram. Z tej okazji wspólnie odśpiewaliśmy sto lat i uczciliśmy ten wyjątkowy dzień ogromnym tortem.

Ta piękna uroczystość była uhonorowaniem pracy sołtysów z naszej gminy i podziękowaniem im za pracę z lokalna społecznością.

W uroczystych obchodach uczestniczyły również Pani Iwona Skrajda – skarbnik Gminy Kwidzyn ,  Pani Agata Szczęśniak - Sekretarz Gminy Kwidzyn, Radni Gminy Kwidzyn oraz Dyrektorzy Szkół Podstawowych Pan Marek Strociak i Pan Marek Szuwarowski , pracownicy Urzędu Gminy Kwidzyn oraz Dyrektor i pracownicy GOKiB Kwidzyn.

Na zakończenie odbyła się uroczysta obiadokolacja, a na gości czekał również słodki poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rakowcu.

Całą uroczystość poprowadziła Pani Katarzyna Stremel z Dyrektorem GOKiB Kwidzyn – Panem Norbertem Cesarzem.

Organizatorami uroczystości byli: Urząd Gminy Kwidzyn, Koło Gospodyń Wiejskich w Rakowcu oraz Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteki Kwidzyn.