INICJATYWY LOKALNE W GMINIE KWIDZYN 2.1

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Kwidzynie ogłasza kolejną edycję konkursu – „INICJATYWY LOKALNE W GMINIE KWIDZYN 2.1”. Celem konkursy jest zachęcenie mieszkańców do kreowania i aktywnego włączania się w życie kulturalne gminy Kwidzyn poprzez zgłaszanie własnych pomysłów i inicjatyw działań kulturalnych. Najlepsze pomysły otrzymają dofinansowanie i zostaną zrealizowane we współpracy i przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kwidzynie.

Inicjatywy Lokalne w Gminie Kwidzyn mają swoją wieloletnią tradycję. W tym roku kontynuujemy już drugi sezon konkursów, otwarty w 2022 roku poprzez realizację programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne Edycja 2022. W ubiegłym roku pierwsza część zadania obejmowała przeprowadzenie diagnozy społeczności lokalnej i określenie potrzeb w obszarze działań kulturalnych. W ramach drugiej części 7 grup nieformalnych zrealizowało swoje autorskie projekty.

Nabór skierowany jest do grup nieformalnych, które gotowe są prowadzić działania animacyjne. Jeśli masz pomysł na ciekawą inicjatywę kulturalną to projekt dla Ciebie! Twój pomysł może uzyskać wsparcie finansowe do 3 000 00 zł bez finansowego wkładu własnego. Ogólna kwota przeznaczona na wszystkie działania wynosi 11.000 zł. W 2023 roku konkurs zostanie zrealizowany ze środków finansowych Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kwidzynie.

Proponowana inicjatywa powinna nawiązywać do „Diagnozy potrzeb kulturotwórczych mieszkanek i mieszkańców Gminy Kwidzyn”, dostępnej na stronie www.gokkwidzyn.pl oraz w biurze GOKiB w Kwidzynie przy ul. Grudziądzkiej 30. Aby uzyskać dofinansowanie konieczne jest wypełnienie formularza i dostarczenie go do biura GOKiB, obecność na spotkaniu warsztatowym „Pomysł na działanie”, a także prezentacja projektu podczas posiedzenia komisji konkursowej.

 

Pliki do pobrania:

Regulamin_IL_2023 [ PDF | 504 KB ]

Wniosek_IL_2023 [ PDF | 28 KB ]

 "Diagnoza potrzeb kulturotwórczych mieszkanek i mieszkańców Gminy Kwidzyn" [PDF | 954 kB]

diagn