Pierwszy spektakl z cyklu „Karawana Teatralna” - organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie i Gminę Kwidzyn - już za nami.  W ubiegłą niedzielę w Marezie gościliśmy wrocławski Teatr Na Walizkach z przedstawieniem „Atak Clownów”.  Pantomima w konwencji cyrkowego show napełniła publiczność pozytywną energią na cały nadchodzący tydzień. Występ clownów-artystów znanych z wielu ogólnopolskich festiwali teatralnych, w Marezie wywołał niesamowite poruszenie wśród lokalnych mieszkańców! Ci, którzy wybrali się tego dnia na plac zabaw koło dworca kolejki wąskotorowej wracali do domu w dobrym humorze, wspominając beztroskie lata dzieciństwa. Aktorzy wielokrotnie przełamywali granice pomiędzy publicznością a sceną, wciągając w zabawę i zapraszając do wspólnego występu. Serie gagów wywoływały na twarzach dzieci radość i salwy śmiechu. Artyści co chwilę zaskakiwali swoją pomysłowością rozbawioną publiczność.

Kolejne przedstawienia z cyklu Karawana Teatralna już wkrótce. W niedzielę – 15 sierpnia 2021 r. – na placu zabaw w Korzeniewie o godz. 16:00, Teatr Łątka z Łodzi wystawi przedstawienie dla dzieci pt. „Kurczaczek jedynaczek”. Głównym bohaterem sympatycznej bajki jest mały kurczaczek, który dopiero co wykluł się z jajka i nie zdaje sobie sprawy z czyhających na niego niebezpieczeństw… Poznajmy razem tę ciekawą historię!

W kolejną niedzielę – 22 sierpnia 2021 r. – przy kąpielisku w Brachlewie o godz. 16:00 obejrzymy przedstawienie „Rycerz bez konia w wykonaniu Teatru Barnaby z Gdańska.

Udział w przedstawieniach jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie www.gokkwidzyn.pl