Czy można wyśpiewać emocje i ułożyć z operetkowych arii zabawną i porywającą historię o życiu, skomplikowanych perypetiach małżeńskich i niespełnionych marzeniach?  Czy można w czasie jednego koncertu odbyć muzyczną podróż w czasie, być jednocześnie słuchaczem opery i uczestnikiem szalonego musicalu?

Oczywiście, że można. W sobotni wieczór, na scenie świetlicy kulturalno – oświatowej w Rakowcu, Maria Malinowska i Kamil Pękala zagrali i  zaśpiewali dla nas „Magiczną Operę” w reżyserii Tomasza Podsiadły, komediowy spektakl operetkowo – musicalowy. Śpiewakom akompaniował zespół Artis w składzie: Hubert Ostrowski - I skrzypce, Magdalena Pawłowska – II skrzypce, Joanna Dzięcielewska – fortepian, Marcin Dzięcielewski – puzon.  Za oświetlenie i realizację dźwięku odpowiadał Wojciech Szkodziński.

Słuchacze „Magicznej Opery” wysłuchali ponadczasowych przebojów muzyki światowej od Vivaldiego do zespołów Queen, Abba, Europe oraz takich szlagierów muzyki polskiej jak „Ada to nie wypada” czy „Usta milczą, dusza śpiewa”. Zespół nawiązał wspaniały kontakt z publicznością, a salwom śmiechu nie było końca. Widzowie opuszczali świetlicę w szampańskim, noworocznym nastroju.

Życzymy sobie i Państwu, abyśmy cały Nowy Rok mogli bez przeszkód przejść z kulturą pod rękę, doświadczając z nią piękna, wzruszeń oraz radości. Koncert Noworoczny potwierdził, jak bardzo kultura splata się z życiem i z jakim dystansem można o nim opowiadać, nie umniejszając mu powagi.

Ze względu na obostrzenia ilość miejsc była ograniczona, organizator zadbał o bezpieczeństwo widzów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia za niezapomnianą atmosferę spotkania.