14 marca 2025 roku w świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu odbyły się obchody Dnia Sołtysa – święto, podczas którego wyraziliśmy wdzięczność wszystkim Sołtysom za ich codzienną pracę, zaangażowanie i troskę o rozwój lokalnych społeczności.

Podczas wydarzenia Wójt Gminy Kwidzyn, Dariusz Wierzba, wręczył Sołtysom pamiątkowe upominki w podziękowaniu za ich działalność, rozwój lokalnej społeczności oraz całoksztalłt pracy na rzecz naszej gminy.

Dodatkowo, w tym roku  szczególnie wyróżniono:
Sołectwo Bronno wraz z sołtysem Panią Bożeną Święcką,
Sołectwo Lipianki wraz z sołtysem Panem Bogdanem Pichem oraz
Sołtysa wsi Rakowice Pana Witolda Lizińskiego za zaangażowanie w pomoc finansową zorganizowaną przez Przewodniczącego Rady Gminy Kwidzyn Pana Wiesława Namiaka oraz Wojta Gminy Kwidzyn Pana Dariusza Wierzby na rzecz poszkodowanej w powodzi w 2024 r. Gminy Kłodzko.

Dodatkowo życzenia naszym Sołtysom złożyli:
Senator RP Pan Leszek Czarnobaj
Starosta Kwidzyński Pan Tomasz Frejnagiel
Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego Pan Jerzy Śnieg

O nasze podniebienia zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Rakowca, które przygotowało przepyszne dania i domowe ciasta, za co serdecznie dziękujemy!

Wieczór uświetnił koncert Wiktorii Stefańskiej-Depa, która swoim występem dodała wydarzeniu wyjątkowego klimatu.

Na zakończenie wszyscy Sołtysi wzięli udział w quizie z wiedzy o naszej gminie i nie tylko, co dostarczyło wielu emocji i dobrej zabawy.

Drodzy Sołtysi!
Dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie, wytrwałość i serce wkładane w pracę na rzecz lokalnych społeczności. Wasza rola jest nieoceniona – to dzięki Wam nasza gmina staje się coraz lepszym miejscem do życia. Życzymy Wam satysfakcji z pełnienia tej funkcji, siły do realizacji kolejnych inicjatyw.
Razem możemy więcej!