13 kajaków zetkniętych burtami na jeziorze Liwieniec.

Sezon kajakowy z GOKiB rozpoczęty!

To była naprawdę niezwykła trasa na rozpoczęcie sezonu! Płynęliśmy z Gontów do Starej Rzeki Liwą i jeziorem Liwieniec, podziwiając budzącą się do życia przyrodę. Pogoda dopisała, humory również, a i przygód mieliśmy całkiem sporo. Data spływu wspaniale zbiegła się z Dniem Ziemi, do którego my również dołożyliśmy swoją małą cegiełkę, zbierając po drodze z rzeki plastikowe butelki i inne śmieci pozostawione przez ludzi.

Aromat wosku pszczelego, ciepły płomień świec, moc kolorów i wzorów zapanowały w Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie. W piątek, 8 kwietnia odbyły się warsztaty wielkanocne. GOK Kwidzyn zaprosił mieszkańców Gminy Kwidzyn do podtrzymania tradycji wielkanocnych – wykonania barwnych pisanek.

Dzieci z Przedszkola "Chatka Puchatka" przyjechały w odwiedziny do Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie. Cóż to było za spotkanie! Serce rośnie, kiedy dzieci chętnie "biorą się" za (nie)codzienne prace domowe...

Trzydniowe warsztaty wyjazdowe Pracowni Haftu Artystycznego zaowocowały powstaniem ponad stu wspaniałych i wyjątkowych prac wykonanych techniką decoupage. Gościliśmy w szkole podstawowej w Korzeniewie i przeprowadziliśmy warsztaty dla 5 klas. Poziom kreatywności i zaangażowania młodzieży był niezwykły.

Za nami wspaniały czas odpoczynku i beztroskiej zabawy! W trakcie ferii instruktorzy GOK Kwidzyn spotykali się z dziećmi na świetlicach kulturalno-oświatowych pod hasłem przewodnim „Pokochaj Podróże”. Okazuje się, że dzieci uwielbiają podróżować i chętnie poznają obyczaje i kulturę innych krajów!

21.10.2021 roku w świetlicy kulturalno-oświatowej w Gurczu odbył się XIII Konkurs Recytatorski „Poetycki październik”. 27 uczestników z 3 przedszkoli - oddziałów „O” i 5 szkół naszej gminy walczyło o zwycięstwo w konkursie recytatorskim. Tematem przewodnim była twórczość patriotyczna, lokalna nawiązująca do Regionu Dolnego Powiśla oraz twórczość związana z naszą ojczyzną - Polską.