Okres wakacyjny był pełen wrażeń i spotkań z dziećmi w świetlicach kulturalno-oświatowych na terenie Gminy Kwidzyn. Projekt LATO NA WSI” realizowany przez GOK w Kwidzynie, zachęcał dzieci do spędzenia cudownych letnich dni na dobrej, beztroskiej zabawie i artystycznego działania na wiejskim podwórku. Podczas wakacyjnego cyklu zajęć uczestnicy malowali obrazki na szkle, pod hasłem przewodnim „Życie jak z obrazka”, które stały się ozdobą naszych świetlic, ale też domów małych artystów. Podczas kolejnego dnia aktywnie spędzaliśmy czas podczas festiwalu gier planszowych z własnoręcznie wykonanymi grami. Dzieci świetnie poradziły sobie ze zrobieniem gigantycznych kostek do gry, ciekawych ilustracji do memory a nawet powstały całkiem nowe gry planszowe, do których dzieci samodzielnie ustalały zasady. Sołeckimi porządkami, rozpoczęliśmy kolejny dzień naszych wakacyjnych wyzwań, wykonując tzw. “drapaki”. Codziennie instruktorzy GOK sprawowali opiekę nad dziećmi oraz zapewniali kreatywne spędzanie wakacyjnych dni.

Na zakończenie „Lata na wsi” wszystkie dzieci obejrzały spektakl teatralny pt.: „Porywacze snów” w wykonaniu Sceny Lalkowej im. Jana Wilkowskiego z Kwidzyna. Spektakl został zrealizowany w ramach zadania „Za daleko do kultury” dofinansowanego ze środków Województwa Pomorskiego. Ze względu na wysoką frekwencję dzieci, odbyły się dwa przedstawienia dnia 20 sierpnia 2021r. w świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu.

Wspólna wakacyjna przygoda była okazją do pogłębiania wiedzy na temat życia na wsi, szacunku do rolnika i pracy na roli, rozwijania zdolności plastycznych i zainteresowań dzieci, ale przede wszystkim wpłynęła na wzajemną integrację uczestników.