W związku z otrzymaną od Kwidzyńskiego Centrum Kultury – głównego organizatora corocznej imprezy „Cud nad Wisłą” – informacją, iż w tym roku impreza nie dojdzie do skutku z powodu zakazu organizacji imprez masowych, Gminny Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w symbolicznych wydarzeniach z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego, którą będziemy obchodzić w niedzielę – 15 sierpnia 2021 r.

15.08.2021 niedziela3

Już o godzinie 8:30, w zabytkowym budynku Bosmanatu na terenie przystani rzecznej w Korzeniewie, odprawiona zostanie Msza św.

Następnie o godzinie 10:00 z dawnej przystani promu rzecznego w Korzeniewie rozpocznie się spływ kajakowy do Białej Góry. Podobnie jak w roku ubiegłym, kajaki zostaną przyozdobione Biało-Czerwonymi flagami.

GOK przygotował również propozycję dla rodzin z dziećmi. Na placu zabaw (w okolicy przedszkola) w Korzeniewie o godzinie 16:00 rozpocznie się przedstawienie pt. „Kurczaczek jedynaczek” w wykonaniu Teatru Łątka z Łodzi. ”. Głównym bohaterem sympatycznej bajki jest mały kurczaczek, który dopiero co wykluł się z jajka i nie zdaje sobie sprawy z czyhających na niego niebezpieczeństw… Po teatrzyku odbędą się jeszcze krótkie warsztaty animacyjne dla najmłodszych widzów. Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny. Zachęcamy do zabrania kocyków do siedzenia.

Szczegółowe informacje dotyczące najbliższych wydarzeń organizowanych przez GOK Kwidzyn zostały opublikowane na stronie internetowej – www.gokkwidzyn.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału!

korzeniewo