Gmina Kwidzyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie zachęca do wzięcia udziału w XIII konkursie recytatorskim, który realizowany jest w ramach programu "Poetycki Październik".
Konkurs odbędzie się 21.10.2021 r. o godzinie 9:30 w świetlicy kulturalno – oświatowej w Gurczu.

Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Kwidzyn i przebiegać będzie w 4 kategoriach wiekowych dla oddziałów „Zerówki” i Szkół Podstawowych.
a) oddział „Zerówki”
b) klasy I - III
c) klasy IV-VI
d) klasy VII –VIII
Głównym celem konkursu jest prezentacja i upowszechnianie żywego słowa oraz popularyzacja polskiej poezji. Zależy nam na kształtowaniu tożsamości narodowej i regionalnej, poczucia dumy z bycia Polakiem a także na poszerzeniu znajomości twórczości patriotycznej poetów polskich. Konkursy recytatorskie rozwijają pamięć, wyrabiają odwagę i śmiałość uczestników.

Termin nadesłania zgłoszenia uczestników do 15.10.2021 r. do godziny: 12:00

Regulamin oraz karta zgłoszenia uczestnika, zgoda na przetwarzanie wizerunku i oświadczenie o stanie zdrowia dostępne na stronie www.gokkwidzyn.pl.

Osoba do kontaktu: Instruktor GOK - Elżbieta Jabłońska 724-452-020.

Regulamin konkursu "Poetycki Październik"