Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie zaprasza do udziału w konkursie „ALFABET SAVOIR - VIVRE”. Jest on skierowany do uczniów klas 4-8 gminnych szkół podstawowych. Celem konkursu jest poznanie i przyswojenie sobie „dobrych manier” w życiu codziennym.Uczniowie poznają sztukę jedzenia, jak należy zachować się na przyjęciach i uroczystościach w domu czy restauracji oraz jaki strój wypada ubrać na poszczególne okazje.

Eliminacje szkolne odbędą się 22.04.2022 r. – testy zostaną dostarczone bezpośrednio do szkół dwa dni przed eliminacjami. Testy będą skierowane do dwóch grup wiekowych: klasy 4-6 i klasy 7-8. Z tych dwóch grup wiekowych należy wyłonić czteroosobowe składy do kolejnego etapu konkursu.

Finał konkursu odbędzie się w formie turnieju międzyszkolnego 19.05.2022 r w świetlicy kulturalno – oświatowej w Rakowcu o godzinie 17:30. W trakcie finału odbędą się rozgrywki praktyczne między uczestnikami z poszczególnych szkół w dwóch grupach wiekowych, pokaz eksperta w dziedzinie savoir – vivru, poczęstunek oraz wręczenie nagród.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.


Osoba do kontaktu:
Karolina Szczepańska
tel.: 505-451-772
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA

LITERATURA