Piękna aura, pracujące pszczoły i widok przygotowującego się do kwitnienia faceliowego pola  towarzyszyły warsztatom pszczelarskim, które odbyły się w sobotę 11 czerwca 2022 r. w Pasiece „Miodne Życie” w Prabutach. Gościnni gospodarze pasieki pozwolili uczestnikom przyjrzeć się z bliska pracy pszczelarza i zajrzeć do tętniącego życiem ula, by móc zobaczyć całą pszczelą rodzinę. Poznaliśmy jej cykl życia i niezwykłe ciekawostki związane z jej pracą. Czy wiedzieliście, że jedna łyżeczka miodu jest owocem całego życia pszczoły?

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na cykl działań kulturalnych w ramach projektu „Etno Almanach Dolnego Powiśla” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu EtnoPolska2022. W czerwcu zachęcamy do udziału w spotkaniach z obszaru dotyczącego kultury bartniczej naszego regionu oraz tradycji hafciarskich.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Kwidzyn do udziału w projekcie „Etno Almanach Dolnego Powiśla” realizowanego w ramach programu EtnoPolska Edycja2022, finansowanego rzez Narodowe Centrum Kultury. Wspólnym mianownikiem projektu jest animacja mieszkańców poprzez aktywne działania twórcze, a także rozbudzenie zainteresowania tradycją i kulturą regionu. Działania skupiać będą miłośników i odkrywców kultury tradycyjnej Dolnego Powiśla. Ze względu na różnorodność i atrakcyjne formy działania projekt ma charakter międzypokoleniowy i otwarty dla wszystkich.

GOK i Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z regionalistą, historykiem, etnologiem a przede wszystkim pasjonatem i miłośnikiem historii Dolnego Powiśla - Piotrem Podlewskim, autorem popularnego kanału na YouTube - "Penetracje po Powiślu". Spotkanie pt."Zapomniane miejsca i historie Dolnego Powiśla" to wyjątkowa okazja by poznać interesujących ludzi, nieznane historie, miejsca, ciekawostki związane z naszą okolicą.

Z ogromną radością informujemy, że Narodowe Centrum Kultury pozytywnie oceniło zgłoszony przez GOK Kwidzyn projekt "Etno Almanach Dolnego Powiśla". Na realizację tego zadania NCK przeznaczy kwotę 10 000 zł w ramach programu EtnoPolska, Edycja 2022.