Wkrótce pojawi się tutaj film stworzony podczas projektu "Etno Almanach Dolnego Powiśla" w ramach programu dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska. Edycja 2022.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą publikacją Etno Almanach Dolnego Powiśla, która powstała w ramach projektu "Etno Almanach Dolnego Powiśla". Dofinansowana została przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska, Edycja 2022.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na cykl działań kulturalnych w ramach projektu „Etno Almanach Dolnego Powiśla” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu EtnoPolska2022. W czerwcu zachęcamy do udziału w spotkaniach z obszaru dotyczącego kultury bartniczej naszego regionu oraz tradycji hafciarskich.

Piękna aura, pracujące pszczoły i widok przygotowującego się do kwitnienia faceliowego pola  towarzyszyły warsztatom pszczelarskim, które odbyły się w sobotę 11 czerwca 2022 r. w Pasiece „Miodne Życie” w Prabutach. Gościnni gospodarze pasieki pozwolili uczestnikom przyjrzeć się z bliska pracy pszczelarza i zajrzeć do tętniącego życiem ula, by móc zobaczyć całą pszczelą rodzinę. Poznaliśmy jej cykl życia i niezwykłe ciekawostki związane z jej pracą. Czy wiedzieliście, że jedna łyżeczka miodu jest owocem całego życia pszczoły?

GOK i Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z regionalistą, historykiem, etnologiem a przede wszystkim pasjonatem i miłośnikiem historii Dolnego Powiśla - Piotrem Podlewskim, autorem popularnego kanału na YouTube - "Penetracje po Powiślu". Spotkanie pt."Zapomniane miejsca i historie Dolnego Powiśla" to wyjątkowa okazja by poznać interesujących ludzi, nieznane historie, miejsca, ciekawostki związane z naszą okolicą.