Z radością informujemy, iż Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Kwidzynie otrzymał dofinansowanie w wysokości 10.000zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska, Edycja 2023 na realizację projektu pn. "Powiślański strój ludowy - uzupełnienie".

Wkrótce pojawi się tutaj film stworzony podczas projektu "Etno Almanach Dolnego Powiśla" w ramach programu dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska. Edycja 2022.

Piękna aura, pracujące pszczoły i widok przygotowującego się do kwitnienia faceliowego pola  towarzyszyły warsztatom pszczelarskim, które odbyły się w sobotę 11 czerwca 2022 r. w Pasiece „Miodne Życie” w Prabutach. Gościnni gospodarze pasieki pozwolili uczestnikom przyjrzeć się z bliska pracy pszczelarza i zajrzeć do tętniącego życiem ula, by móc zobaczyć całą pszczelą rodzinę. Poznaliśmy jej cykl życia i niezwykłe ciekawostki związane z jej pracą. Czy wiedzieliście, że jedna łyżeczka miodu jest owocem całego życia pszczoły?

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą publikacją Etno Almanach Dolnego Powiśla, która powstała w ramach projektu "Etno Almanach Dolnego Powiśla". Dofinansowana została przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska, Edycja 2022.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na cykl działań kulturalnych w ramach projektu „Etno Almanach Dolnego Powiśla” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu EtnoPolska2022. W czerwcu zachęcamy do udziału w spotkaniach z obszaru dotyczącego kultury bartniczej naszego regionu oraz tradycji hafciarskich.