Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na cykl działań kulturalnych w ramach projektu „Etno Almanach Dolnego Powiśla” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu EtnoPolska2022. W czerwcu zachęcamy do udziału w spotkaniach z obszaru dotyczącego kultury bartniczej naszego regionu oraz tradycji hafciarskich.

Poniżej przedstawiamy harmonogram działań.

11 czerwca 2022 godz. 10:00 – wyjazd do pasieki „Miodne Życie w Prabutach”.

Fantastyczna przygoda z pszczołami. Uczestnicy poznają pracę i strój  pszczelarza, dowiedzą się,  jak wygląda cykl życia pszczoły, wyjdą na pasieczysko, wysłuchają opowieści o pszczołach przy ognisku, poznają tradycje pszczelarskie.

21 czerwca 2022 godz. 18:00 – „Haft powiślański dawniej i dziś” – wykład twórczyni ludowej Katarzyny Magierowskiej – Biblioteka w Marezie

Wykład dotyczący tradycji hafciarskich na Powiślu oraz jego współczesnych adaptacji i zastosowania we współczesnym wzornictwie.

23 czerwca 2022 godz.17:00 – Warsztaty apiterapii – Świetlica w Rakowcu

Tradycyjne domowe receptury z produktów pszczelich i  ich właściwości lecznicze. Warsztaty poprowadzi Wioleta Gintowt z pasieki „Miodne Życie” z Prabut.

30 czerwca 2022 godz. 17:00 – Warsztaty „Produkcja wosku pszczelego” – Świetlica w Rakowcu

Uczestnicy warsztatów nauczą się pozyskiwać wosk pszczeli, wykonają świece  oraz zawieszki z suszonymi kwiatami i olejkami eterycznymi. Warsztaty poprowadzi Wioleta Gintowt z pasieki „Miodne Życie” z Prabut.

 

Zapraszamy do udziału dzieci, młodzieży dorosłych. Na warsztaty obowiązują zapisy. Informacje i zapisy u p.Kasi  - instruktorki GOK, pod nr tel. 724 613 030.

 

 etnoalmanach czerwiec