Wydarzenie na sobota, 20 maj 2023

Lista wydarzeń

SPŁYW KAJAKOWY SZLAKAMI KOCIEWIA

Sobota, 20 maj 2023

Serdecznie zapraszamy na drugi w tym roku spływ kajakowy zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Kwidzynie. Tym razem podążymy szlakami Wierzycy na trasie Stocki Młyn – Brody Pomorskie. Popłyniemy podziwiając malowniczy leśny krajobraz Kociewia, który będzie zmieniał się w urokliwe pola otaczające rzekę.

Szlak liczy ok. 10 km, a czas płynięcia szacujemy na ok. 3 – 4 godz. Jest to trasa dla średnio zaawansowanych, co oznacza, iż w kajaku powinna znajdować się przynajmniej 1 osoba, która ma za sobą minimalne choćby doświadczenie w pływaniu kajakiem.

Ruszamy 20 maja z Kwidzyna spod Urzędu Gminy Kwidzyn i jedziemy autokarem do Stockiego Młyna czyli miejsca startu spływu, wodujemy się i płyniemy wijącą się jak wstęga Wierzycą do Brodów Pomorskich. Na zakończenie spływu planujemy ognisko z kiełbasą i bułką na polu biwakowym oraz relaks na świeżym powietrzu. Po odpoczynku wracamy autokarem na miejsce zbiórki w Kwidzynie.

Jak zawsze nieocenioną opiekę i wsparcie podczas trwania spływu zapewni nam doświadczony instruktor i ratownik Bartek Bakun.

Koszt spływu wynosi 55 zł/os. W cenie ubezpieczenie, transport autokarem na i z miejsca spływu, opieka instruktorska, kajak dwuosobowy, wiosła i kapoki, ognisko. W sprawie zapisów i szczegółów dotyczących spływu informacji udziela instruktorka GOKiB Kasia pod nr tel. 724 613 030.

Spływ Kajakowy - Wierzyca

Sobota, 20 maj 2023

Wkrótce pojawi się informacja odnośnie kosztów spływu.