Dnia 8 lipca odbył się festyn rodzinny w Lipiankach, który zgromadził liczne grono mieszkańców i gości. Organizatorem tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Kwidzynie, Radny Gminy Kwidzyn Stanisław Wudarczyk, sołtys Bogdan Pich z radą sołecką oraz mieszkańcy.
Dla najmłodszych uczestników festynu przygotowaliśmy niekończącą się dawkę rozrywki! Instruktorzy z GOKiB poprowadzili animacje, w ramach, których dzieci mogły bawić się w kolorowym tunelu, uczestniczyć w bańkowym szaleństwie, zabawie z chustą, wziąć udział w kulturalnych stacjach, wyścigu taczek oraz losowaniu nagród.
Był też dmuchaniec i loteria fantowa.
Naszymi bohaterami była OSP Pastwa Gmina Kwidzyn ,która zorganizowała dla dzieci pokaz wozu strażackiego. To było niezapomniane przeżycie dla małych odkrywców!
Wspaniałe smakołyki były nieodłącznym elementem tego wydarzenia. Mieszkańcy Lipianek przygotowali pyszne pajdy ze smalcem, rozmaite ciasta oraz kiełbaski z grilla.
Dodatkowo, nie zabrakło takich atrakcji jak  przejażdżki quadem oraz fascynujący pokaz pojazdów typu SAM. To było prawdziwe widowisko dla miłośników motoryzacji!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to wydarzenie i przyczynili się do jego sukcesu.
* Agnieszka Ocicka - użyczenie prądu
* Firma Zielińscy
* Radny Gminy Kwidzyn Stanisław Wudarczyk
* Ewelina Sakwińska - Nauka jazdy Power
* Bank Spółdzielczy w Brodnicy, oddział w Kwidzynie
To był już ostatni festyn w tym roku, więc jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami
i tworzyli tak wspaniałą atmosferę.
Dziękujemy współorganizatorom, partnerom i sponsorom. To właśnie dzięki Wam, udało się stworzyć wyjątkową i kolorową oprawę Powiślańskich Festynów Rodzinnych.?
Bądźcie z nami na bieżąco i śledźcie nasze lokalne wydarzenia kulturalne i społeczne. Razem twórzmy piękne historie, spotykając się i uczestnicząc w różnych działaniach, które budują silną społeczność.?
 Do zobaczenia!