24 września w Rakowcu odbyła się kolejna edycja festynu pn. "Jesień ze śliwką". Jest to wydarzenie, które wpisało się na stałe do kalendarza imprez Powiśla. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia Mieszkańców i Sympatyków Wsi Rakowiec. To właśnie Prezes tej organizacji Elżbieta Szczukowska promuje lokalne przysmaki wpisane na listę produktów tradycyjnych, tj. powiślańską śliwkę w occie oraz ocet ze śliwki.

Czas gościom imprezy umilały zespoły wokalne występujące na scenie m.in. zespół ludowy "Powiślanki", zespoły młodzieżowe Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kwidzynie - "Pas de nom" i "Łobuziary", a także występ Wiktorii Stefańskiej-Depa, uczestniczki programu The Voice of Poland i jednocześnie instruktorki GOKiB.
Nie zabrakło także słodkich wypieków przygotowanych przez gospodynie ze Stowarzyszenia i oczywiście przetworów ze śliwki.

Śliwka rządzi jesienią!