Pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa.

Już najbliższą niedzielę, 25 czerwca na Placu Jana Pawła II Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu kwidzyńskiego rywalizować będą o awans do II-go etapu Bitwy Regionów.

Zespoły biorące udział w konkursie będą oceniane przez Komisję Konkursową. Najlepsze drużyny będą miały szansę dalej prezentować swoje umiejętności i konkurować o cenne nagrody na kolejnych etapach ogólnokrajowego współzawodnictwa, którego celem jest promowanie regionalnych potraw oraz ukazanie bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

To doskonała okazja, aby poznać smaki naszych regionów i cieszyć się ich niezwykłą paletą smaków. Koła Gospodyń Wijskich uczestniczące w konkursie mają za zadanie przygotować tradycyjne potrawy z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego! Pod ocenę brana będzie również tradycja i historia koła.

Organizatorami wydarzenia "Piknik z Produktem Polskim" - Bitwa Regionów są:

• Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa