Marzec to wyjątkowy miesiąc.. dlaczego? Bo jest nasz drogie Panie!!!

U nas Dzień Kobiet będziemy świętować cały miesiąc. To Wy angażujecie się najbardziej w różnego rodzaju warsztaty i przedsięwzięcia.
Dlatego na ten wyjątkowy czas przygotowaliśmy moc atrakcji,  zadedykowane specjalnie dla żeńskiej części naszej lokalnej społeczności.
Mamy nadzieję że spodobają się Wam nasze tegoroczne propozycje.

Pierwsza atrakcja w ramach cyklu "Marzec w szpilkach" odbędzie się  już 1 marca w Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie. Będą to warsztaty DIY ze sztukaterii ściennej.
Bedzie to okazja do stworzenia pięknych medalionów które potem ozdobią Wasze wnętrza. Sztukateria ścienna to technika dekoracyjna, która umożliwia tworzenie wzorów i detali z gipsu lub innych materiałów, nadających elegancki i stylowy wygląd. Dowiemy się, jak formować, zdobić i malować te ozdobne elementy, aby nadać naszym wnętrzom niepowtarzalny charakter i wyjątkowy urok.

9 marca o godz. 17:00 zobaczymy się w świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu, gdzie czas umili nam spektakl kabaretowy teatru Władca Lalek pt."Vendetta a la kobietta".
Będzie to spory ładunek satyry podanej w wyjątkowo kulturalny sposób, gdzie
zabawne perypetie dwóch kobiet stanowią kanwę dla próby rozwiązania odwiecznych problemów damsko-męskich. Wyrafinowana stylistyka, oryginalny dowcip, gagi słowne i sytuacyjne - to właśnie znajdziecie w tym przedstawieniu.
W obsadzie: Urszula Szydlik- Zielonka i Ilona Zaręba.

A na koniec wisienka na torcie! Szczególna propozycja dla czytelniczek - miłośniczek literatury pięknej dla kobiet.
15 marca o godz.17:00 w świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu odbędzie się spotkanie autorskie z jedną z najpopularniejszych polskich pisarek.
Krystyna Mirek - autorka powieści obyczajowych mocno osadzonych w realiach życia, gdzie często zachęca kobiety by się nie poddawały wobec trudności losu, ale walczyły o miłość, rodzinę i marzenia.
Autorka takich tytułów jak: "Szczęście za horyzontem", "Kolor róż", "Większy kawałek nieba", Cykl "Willa pod kasztanem", " Prom do Kopenhagi".
Będzie to bez wątpienia wieczór pełen inspiracji i pozytywnej energii.
Na spotkaniu będzie również możliwość zakupienia książek z autografem pisarki.
Ale to nie wszystko! Przygotowaliśmy również z tej okazji niespodziankę!
Już teraz czekają na Was wejściówki
i zaproszenia w filii naszych bibliotek w Korzeniewie, Rakowcu, Janowie, Tychnowach i w Bibliotece Publiczej w Marezie.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Do zobaczenia!