Jesteśmy dumni z mieszkańców naszej gminy, że z takim zaangażowaniem wzięli udział w kultywowaniu tej pięknej tradycji! Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ponieważ w tym roku do konkursu stanęło aż 26 szopek! Z całego serca gratulujemy zwycięzcom i doceniamy starania wszystkich uczestników!

Nagrody:
I miejsce – Bartosz Wojciechowski i Aleksandra Wojciechowska z Lipianek – szopka rodzinna
I miejsce - Miłosz Kak, Filip Kak z rodzicami z Licza – szopka rodzinna
II miejsce – Zosia Bartosiewicz z Kaniczek – szopka rodzinna
II miejsce – Piotr Szaciłło z rodziną z Korzeniewa – szopka rodzinna
III miejsce – Łukasz Kęprowski, Marta Kęprowska z Marezy – szopka rodzinna
III miejsce – Dominik Matyka – Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze

Wyróżnienia:
- Barbara i Adam Paluszkiewicz z Kamionki – Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Marezie
- Klaudia Ślęczek z Grabówka – szopka rodzinna
- Lena Tarka, Kacper Tarka z Lipianek – szopka rodzinna
- Paulina Dudek i Bartosz Dudek z Korzeniewa – szopka rodzinna

Ponadto komisja przyznała nagrody za udział dla pozostałych 16 uczestników konkursu.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć szopek, które wzięły udział w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.
Do tej pory prace mieszkańców naszej gminy można było podziwiać w Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn z siedzibą w Marezie. Dziękujemy Paniom z biblioteki za pomoc w przyjmowaniu szopek oraz sprawowaniu nad nimi opieki.
Dziś szopki zostaną przewiezione do Konkatedry św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie, gdzie przez cały okres świąteczny będzie można podziwiać precyzję ich wykonania.
Mamy nadzieję, że zainspirują Was do wykonania własnej szopki, która jest symbolem jedności rodziny. Przypominać ma o jej największych wartościach: wzajemnej trosce, szacunku, pomocy i oczywiście MIŁOŚCI .