Wydarzenie z kategorii Spotkania i imprezy

Lista wydarzeń

"Śladami przeszłości"-spotkanie panelowe w Liczu

Czwartek, 5 październik 2023

   Zapraszamy do udziału w działaniach „Tropicieli przeszłości” – grupy nieformalnej z Licza. Inicjatorzy projektu „Pół żartem pół serio o szkole w Liczu” zgromadzą zdjęcia z lat szkolnych 1945 – 1975 oraz dokumentację audio i video z tego okresu. Wszystkie zabrane materiały posłużą do powstania albumu oraz filmu o dziejach szkoły. Inicjatywa adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Licza jak również i tych, których interesuje lokalna historia. Zapraszamy wszystkich, którzy posiadają pamiątki lub ciekawe zdjęcia z historii szkoły, znają „historie nieznane” do podzielenia się nimi z inicjatorami wydarzeń.

  Grupa zamierza również zorganizować spotkanie panelowe społeczności szkolnej i mieszkańców z byłymi dyrektorami, nauczycielami oraz uczniami z lat 50 – tych i 60 – tych pod hasłem: „Śladami przeszłości”. Wywiady i opowieści posłużą jako materiał filmowy.

Zwieńczeniem projektu będzie międzypokoleniowe spotkanie dla mieszkańców połączone z prezentacją filmu „Pół żartem pół serio o szkole w Liczu”. Zadaniu partneruje Szkoła Podstawowa w Liczu, Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich z Licza.

„Tropiciele przeszłości” za cel główny postawili sobie działanie na rzecz utrwalania ważnych wydarzeń środowiska lokalnego oraz wdrażanie społeczności lokalnej do zainteresowania historią małej ojczyzny.

Zapraszamy do udziału i zaangażowania!

Szczegółowy harmonogram wydarzeń znajduje się na plakacie.

Mikołajki w świetlicach

Poniedziałek, 4 grudzień 2023 - piątek, 8 grudzień 2023

Zajęcia świetlicowe