W dniach 22-23.01.2022 r. w Świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu odbyły się warsztaty wokalno-chóralne. Organizatorem warsztatów był Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie oraz Parafia św. Antoniego w Rakowcu. Zajęcia prowadziła Pani prof. Katarzyna Bojaruniec z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.Cieszymy się, że warsztaty cieszyły się tak dużym zainteresowaniem i było aż 27 uczestników w przedziale wiekowym od 13 do 84 lat.

Pierwszego dnia spotkanie warsztatowe odbyło się w godzinach 10:00-16:00. Prowadząca uczyła prawidłowej postawy śpiewaczej, oddechu, techniki wydobycia głosu, prawidłowej emisji. Repertuar obejmował utwory: „Nieście chwałę” M. Gomółki oraz „Panis angelicus” C. Cascioliniego. W przerwach uczestnicy mogli się posilić pysznym ciastem oraz obiadem.

Drugiego dnia warsztaty rozpoczęły się o godz. 14:00, a zakończyły uroczystą Mszą świętą w Kościele w Rakowcu o godz. 17:00. Chór warsztatowy wykonał utwory: „Kłaniamy Ci się Chryste”, „Alleluja”, „Nieście chwałę”, „Panis angelicus”, „Tryumfy”, „Gdy się Chrystus rodzi” oraz części stałe mszy gregoriańskiej XVIII.

Wspólny trening rozwijał umiejętność współdziałania w grupie, dążenia do jednego celu oraz odpowiedzialność za siebie i wszystkich członków chóru. Podczas warsztatów chór stworzył spójną i świadomie muzykującą grupę z mnóstwem pozytywnej energii do dalszej pracy.

„Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem”. – Święty Augustyn