Za nami ostatnie spotkanie w ramach corocznego cyklu „Marzec w szpilkach”, które odbyło się 27 marca w świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu. Panie spędziły niedzielne popołudnie na wysokim poziomie kulturalnym oraz na … wysokich szpilkach.

GOK Kwidzyn przygotował w tym roku nietuzinkowe propozycje dla kobiet z Gminy Kwidzyn: warsztaty batiku, kąpiel w dźwiękach a na zakończenie aż dwie atrakcje: wystawę grafik i rysunków Pani Anny Pichlak - artystki z Rakowca oraz monodram Katarzyny Kołeczek „Co modna pani wiedzieć powinna”.

Wysokie obcasy były także jednym z rekwizytów na scenie świetlicy w Rakowcu a występ Katarzyny Kołeczek celnie uchwycił kobiece refleksje. Aktorka rozbawiła Panie do łez, ukazując rozterki drzemiące w kobiecym postrzeganiu własnej osoby. „Co mądra pani wiedzieć powinna” to bardzo smacznie podana duża dawka dobrego humoru, która tak jak droga maseczka przykrywa zmarszczki powstałe w wyniku zadumy nad tym, co tak naprawdę ważne…

To, co godne uwagi, mogliśmy odnaleźć na wystawie grafik i rysunków Pani Anny Pichlak „Portret kobiecości, czyli urodziłam się by być szczęśliwą, a nie idealną”. W polu zainteresowania autorki są głównie kobiety. „Zwyczajne i nadzwyczajne. Nie sposób pokazać wszystkie, choć każda jest tego warta. Kobiety zasługują przede wszystkich na miłość, szacunek i ochronę przed przemocą. Zasługują na to, by realizować swoje ambicje i marzenia.” – podkreśla artystka.

Na ostatnim spotkaniu „Marzec w szpilkach” nie zabrakło artystycznych doznań, dobrego humoru, rozmów z przyjaciółkami, ale także dobrego serca. Pani Anna Pichlak przekazała cały dochód ze sprzedaży swoich prac na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Uczestniczki spotkania z chęcią dołączyły do akcji i wiele grafik znalazło swój nowy dom.

Wieczór zakończył się miłą niespodzianką! Każda z Pań wyszła ze spotkania z pozytywnym przesłaniem a pięć z nich z upominkami przygotowanymi przez Sklep Zielarski „Leki Natury” z Kwidzyna – partnera GOK Kwidzyn. Idea dbałości o kobiece piękno i zdrowie jest bliska prowadzonej przez sklep działalności.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom całego cyklu "Marzec w szpilkach" i zapraszamy na fotorelację z ostatniego spotkania:

Puszka została otwarta!

Z radością informujemy, że na pomoc uchodźcom z Ukrainy zebraliśmy 840 złotych!

Akcja odbyła się pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej. Byłoby to niemożliwe gdyby nie wspaniały gest wsparcia Anny Pichlak, która przekazała swoje grafiki i rysunki do sprzedaży, z której całkowity dochód został przekazany na zbiórkę. Dziękujemy również szczodrym darczyńcom o otwartych sercach. Akcja wsparcia odbyła się podczas ostatniego spotkania w ramach cyklu „Marzec w szpilkach”, na którym mogliśmy oglądać wystawę prac artystki.