Oho, oho! Zasłyszane słowo o balu w Rakowcu, a my już w świat baśni przenosimy się zaczarowani! Ach, ta radość, ta muzyka, ta wrzawa, niczym driady tańczące wesoło w lesie!
Bo 9 lutego, gdy minęła pora, świetlica w Rakowcu przemieniła się w magiczne królestwo dziecięcej fantazji, a organizatorzy - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Kwidzynie, sołtys Pan Stanisław Olszewski z Radą Sołecką, oraz Pani Agnieszka Wierzba, byli niczym czarodzieje tego wydarzenia!

O, jak barwne były te stroje! Księżniczki w koronach z błyszczących gwiazd, rycerze w zbrojach lśniących niczym złoto, a nawet piraci z okrętów, co jak ptaki w powietrzu błyszczały! Zabawy trwały, tańce wirujące jak walc w Krainie Bajdocji, a animatorzy GOKiB jak mistrzowie ceremonii, prowadzili dzieci w świat fantazji i radości!

O, jakże piękne podziękowania kierujemy w stronę tych, którzy uczynili ten bal tak wyjątkowym – drodzy uczestnicy! Wasza obecność, wasze uśmiechy i tańce sprawiły, że ten wieczór był magiczny jak z opowieści Pana Kleksa! Niech więc nasza wdzięczność za wasze przybycie wzleci wysoko, niczym ptak ku niebu, rozświetlając niebo gwiazdami uśmiechów! O, niech żyje bal! O, niech żyje ta radość, którą wszyscy razem stworzyliśmy!