22 marca 2024 roku odbyło się spotkanie autorskie z jedną z najpopularniejszych polskich pisarek - Krystyną Mirek. Było to ostatnie wydarzenie w ramach cyklu „Marzec w szpilkach” skierowane w szczególności do kobiet.
Spotkanie odbyło się w świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu. W kameralnym nastroju specjalnie na tą uroczystość Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie udostępnił przepiękny zielony fotel, dla wyjątkowego gościa.

Krystyna Mirek to jedna z najbardziej popularnych polskich pisarek piszących głównie dla kobiet. W jej twórczości - głównie beletrystycznej - znalazło się ponad 40 tytułów, a wśród nich powieści obyczajowe, poradniki, opowiadania, a także kryminały.
W 2011 roku wysłała swoją pierwszą powieść "Prom do Kopenhagi" do wydawcy, co rozpoczęło jej karierę pisarską. Podczas spotkania autorskiego opowiadała o sobie i swojej twórczości, odpowiadając na pytania prowadzącej Katarzyny Pingot, a później uczestników spotkania.
Prywatnie Pani Krystyna jest matką czwórki dzieci i żoną, mieszka pod Krakowem, pracowała jako polonistka. Po pewnym rozrachunku życiowym przed czterdziestką postanowiła zrealizować swoje marzenia, które z powodu wielu obowiązków ciągle odkładała na później. Spełnianie się jako mama, żona , nauczycielka i pisarka rodzi potrzebę znalezienia sposobu na perfekcyjną organizację czasu i właśnie dlatego stworzyła autorski poradnik mówiący o tym jak z sukcesem realizować te wszystkie zadania. Prowadzi również warsztaty z zarządzania czasem.
Twórcze pomysły czerpie z życia, które sama określa jako inspirujące. Stara się, aby jej książki były zarówno atrakcyjne, jak i wartościowe dla czytelników, zawierając życiowe przesłanie.
Inspiracją są dla niej codzienne gesty, słowa i rozmowy, które przefiltrowuje przez swoje życiowe doświadczenia i wiedzę, aby książki były bliskie czytelnikom. Emocje, które wzbudzają są dla niej kluczowe.
Pisarka prowadzi bloga, posiada profil autorski na Facebooku, uczestniczy w spotkaniach autorskich w bibliotekach. Jest ciepłą i otwartą osobą dlatego ten wieczór był pełen inspiracji i pozytywnej energii.

Na spotkaniu była możliwość zakupienia książek z autografem pisarki. Zostały również przygotowane z tej okazji niespodzianki w postaci losów, które umożliwiały wygraną kilku książek autorki.

Dziękujemy tym, którzy byli obecni z nami tego wieczora.