Z ogromną radością informujemy, że Narodowe Centrum Kultury pozytywnie oceniło zgłoszony przez GOK Kwidzyn projekt "Etno Almanach Dolnego Powiśla". Na realizację tego zadania NCK przeznaczy kwotę 10 000 zł w ramach programu EtnoPolska, Edycja 2022.

"Etno Almanach" to cykl ciekawych i różnorodnych działań twórczych w ramach 6 bloków tematycznych, których wspólną inspiracją jest regionalna tradycja ludowa. Działania będą obejmowały wykłady etnograficzne, warsztaty rękodzielnicze, zajęcia muzyczne, warsztaty artystyczne, pszczelarskie i kulinarne.

Współtwórcami tych wydarzeń będą mieszkańcy gminy! Zależy nam na pokazaniu aktywności kulturowej i artystycznej środowisk działających na rzecz lokalnych społeczności i promowaniu wielokulturowego dziedzictwa regionu. Dlatego włączamy do projektu Koła Gospodyń Wiejskich, Zespoły Ludowe, pasjonatów lokalnych historii, twórców ludowych i tych wszystkich, którym bliskie jest zachowanie przekazu i kontynuacja tradycji regionalnych.