GOK i Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z regionalistą, historykiem, etnologiem a przede wszystkim pasjonatem i miłośnikiem historii Dolnego Powiśla - Piotrem Podlewskim, autorem popularnego kanału na YouTube - "Penetracje po Powiślu". Spotkanie pt."Zapomniane miejsca i historie Dolnego Powiśla" to wyjątkowa okazja by poznać interesujących ludzi, nieznane historie, miejsca, ciekawostki związane z naszą okolicą.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 31 maja br., o godz. 18:00 w Bibliotece w Marezie. Wstęp wolny!

Jest to kolejne już wydarzenie w ramach cyklu "Etno Almanach Dolnego Powiśla" dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Etno Polska. Edycja 2022.

Celem projektu jest przybliżenie kultury, zwyczajów i tradycji Dolnego Powiśla. Dotychczas odbyły się już warsztaty śpiewu i tańca. W następnym miesiącu wybierzemy się do pasieki w Prabutach przy poznać tradycje pszczelarskie.

maj 2 2