I jak to w teatrze, nie zabraknie postaci królewny, rycerzy, smoków i strasznych potworów, sroki kłamczuchy i innych tajemniczych bohaterów. Widzowie udadzą się w świat pełen niezapomnianych przygód, tajemniczych zjawisk i skomplikowanych zagadek. Będzie to również świat pełen mądrości, refleksji i zabawy dla całej rodziny.

Karawana led

Karawana zajedzie do czterech miejscowości gminy Kwidzyn: Marezy, Brachlewa, Gurcza i Korzeniewa.

Już w najbliższą niedzielę 7 sierpnia o godz. 16:00 na placu zabaw w Marezie przy ul. Długiej 4a wystawiony zostanie spektakl Teatru Pod Orzełkiem, a po nim animacje dla dzieci.
Teatr Pod Orzełkiem to profesjonalni aktorzy lalkarze, absolwenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Akademii Teatralnej w Warszawie, prezentujący swoje umiejętności w kraju i za granicą.

„Czarne i białe” to poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu "Kabaretu Starszych Panów". Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki Kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej rzeczywistości. Poznają perypetie mieszkańców miasteczka bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki.
Z czarno – białego świata widzowie przeniosą się do barwnego świata animacji „Kolorowa zabawa”, by bawiąc się, aktywnie uczestniczyć w twórczych działaniach teatralnych.
Z uwagi na plenerowy charakter wydarzeń prosimy o zabranie kocyków!

Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny!

Szczegółowy harmonogram spektakli w ramach cyklu „Karawana Teatralna” przedstawiamy poniżej:

07.08.2022, godz. 16:00 - Mareza, plac zabaw ul. Długa 4a | Teatr pod Orzełkiem „Czarne i białe” + animacje dla dzieci „Kolorowa zabawa”
14.08.2022, godz. 16:00 – Brachlewo, przy kąpielisku nad jeziorem Jerzewo | Teatr Barnaby „Piecuch najwspanialszy na świecie”
21.08.2022, godz. 16:00 – Gurcz, plac zabaw | Teatr Barnaby „O rycerzu Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce”
28.08.2022, godz. 17:30 – Korzeniewo, teren nad Wisłą | Teatr Władca Lalek „Cztery mile za piec”

Zapraszamy do rodzinnego spędzenia czasu z kulturą!

Karawana plakat 2022 web