Opublikowaliśmy wypracowaną przez nas „Diagnozę potrzeb kulturotwórczych mieszkanek i mieszkańców Gminy Kwidzyn”, która jest zwieńczeniem 1 etapu projektu i początkiem inicjatyw, które ożywią naszą gminę od sierpnia do listopada tego roku.

Komisja konkursowa zdecyduje o sfinansowaniu od 3 do 7 projektów kulturalnych, których pomysłodawcami oraz realizatorami będą grupy nieformalne. Liczy się dobry pomysł, wypełniony prosty wniosek konkursowy i macie szansę na dotację. Nie będziecie w tym sami, ponieważ pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie będą Wam towarzyszyć w tej przygodzie od momentu ogłoszenia konkursu, aż do składania sprawozdania z realizacji zadania. Pamiętajcie, że złożenie wniosku jest sygnałem wysłanym do mieszkańców gminy oraz jej włodarzy, a także do pracowników GOK, że ludzie potrzebują kultury i że jest dla nich ważna.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE DIAGNOZĘ ORAZ ROZPOCZYNAJĄCE KONKURS INICJATYWY LOKALNE W GMINIE KWIDZYN 2.0 DO ŚWIETLICY W RAKOWCU W PIĄTEK 13 MAJA O GODZ.18:00.

Dla kogo jest to spotkanie?

• dla wszystkich uczestników spotkań badawczych dzięki którym powstała diagnoza;
  • dla mieszkańców Gminy Kwidzyn, których chcemy zaprosić do udziału w programie – tych, którzy już wcześniej realizowali inicjatywy kulturalne jak również zupełnych nowicjuszy;
  • dla tych, którzy mają pomysł na ciekawe i inspirujące wydarzenia w swojej społeczności ale nie wiedzą jak i z kim to zrobić.

Dlaczego warto przyjść?

• dowiecie się, jakie wnioski i rekomendacje wypłynęły w diagnozie i czego potrzebują mieszkańcy;
  • zobaczycie, że wniosek konkursowy jest bardzo prosty (omówimy go krok po kroku);
  • poruszymy temat ważnych zagadnień zawartych w regulaminie konkursu;
  • przekonacie się, że naprawdę niewiele trzeba, by w Waszej społeczności zadziały się ważne i twórcze inicjatywy, odkrywające Wasze zasoby i potencjał;
  • pokażemy Wam zrealizowane inicjatywy lokalne w różnych domach kultury jako przykład dobrych praktyk ;
  • mamy 22000 złotych na realizację nowatorskich i ciekawych wydarzeń kulturalnych realizowanych przez mieszkańców;
  • czekają na Was pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie, którzy chcą kreować życie kulturalne w naszej gminie dla Was, ale przede wszystkim z Wami.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Regulamin konkursu Inicjatywy Lokalne w Gminie Kwidzyn 2.0